sobota, 14 marca 2015

Ulubieńcy zimy - niekosmetycznie.

No heej !! Co u was ? U mnie ostatnio bardzo dużo się działo co za tym idzie nie miałam aż tyle czasu jak wcześniej i nic się nie pojawiało na blogu. Ale już wracam z nowym zapasem sił i cennego czasu, który będzie spożytkowany między innymi na o bloga ;)
Jednak dzisiaj nie o tym w tym wpisie chciałam się z wami podzielić moimi odkryciami i zajawkami ostatnich miesięcy.

Na pierwszy ogień idzie książka i będzie to na pewno jako numer 1 minionego czasu "Gwiazd naszych wina". Jak już większość z was wie jest to cudowna opowieść pięknej znajomości dwojga chorych na raka nastolatków. Znajomość szybko przeradza się w przyjaźń i zakochują się w sobie. Każdej osobie polecam tę książkę do przeczytania. W filmie jest pominięte wiele szczegółów, które wg mnie zasługują na pokazanie. Tym bardziej, że nie oszukujmy się ale wielu młodych ludzi nie lubi czytać. Sama jestem tego dobrym przykładem bo zaczęłam czytać stosunkowo nie tak dawno. Ale nie o tym. Kolejną pozycję na mojej liście zajmują dwie książki a są to : "Bóg nigdy nie mruga" i "Jesteś cudem". Obie książki zasługują na polecenie ich. Treść obu tych książek bardzo motywuje i po przeczytaniu jednego czy dwóch "rozdziałów" jestem pełna energii do dalszej pracy.
Kolejna kategoria to film. Na mojej liście znalazły się takie pozycje jak : "Jako w piekle tak i na ziemi". W skrócie, grupka znajomych schodzi w podziemia miasta, gdzie dzieją się dziwne rzeczy. W pewnym momencie trafiają do odwróconej rzeczywi

stości. Film typu horror. Naprawdę fajny.
Kolejnym filmem jest "Miasto 44" i tu wydaje mi się, że nie trzeba mówić nic więcej. 
Do tych dwóch filmów dołącza także "Bezcenny dar". Film pięknie obrazuje prawdę, że przyjaźń, rodzina, miłość są ważniejsze i lepsze od dóbr materialnych. 
Trzecia kategoria to jedzenie, czyli coś co lubię najbardziej.
Naleśniki z naleśnikarni "Manekin" w Toruniu na Starym Mieście powalają wszystko inne na łopatki. Są cudowne ^^
Powiązaniem do poprzedniej kategorii będzie wydarzenie i numerem jeden w tej kategorii jest drugi etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Odbyło się to właśnie w Toruniu w Seminarium. Po napisaniu testu i sprawdzeniu ich przez kapłanów poszłyśmy z koleżanką z księdzem, z którym tam przyjechałyśmy, na Stare Miasto w Toruniu.
Kolejne miejsce zajmują rekolekcje w Konstancinie. Po pierwsze piękne, spokojne miejsce na obrzeżach stolicy. A po drugie na samych rekolekcjach świetnie się bawiłam (tak można się świetnie bawić na rekolekcjach), poznałam wspaniałych ludzi i doświadczyłam niesamowitych rzeczy. Każdego dnia coś się działo ale nie tak, że nie mieliśmy czasu dla siebie, nie nie. Wszystkie organizowane dla nas zajęcia były przeplatane czasem dla siebie.
Następna kategoria to muzyka. I ostatnio bardzo wsiąkam w rap, dlatego moim ulubieńcem jest Tau- Nawigator, i ogólnie cała płyta Remedium.
 I to chyba byłoby na tyle. Piszcie jacy są wasi ulubieńcy. Ja się już z wami żegnam i zapraszam do obserwacji mojego bloga. Papa :*


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz